TR|EN
MENÜ

Pamukkale Kablo

Yarım asırdan fazla geçmişi, bilgi birikimi ve uzman kadrosu, sahip olduğu ileri teknoloji ile geniş bir ürün yelpazesine sahip, uluslararası kalite düzeyindeki ürünlerini dünya pazarlarına sunan önemli bir enerji kabloları üreticisidir.

Bakır Filmaşin - Yalıtım Malzemesi - Kablo

Yıllık 50.000 ton kablo üretim kapasitesine sahip tesisimiz 3 fabrikadan oluşmaktadır. Bakır fabrikamızda ihtiyacımız olan filmaşin teller , kompaund fabrikamızda tüm yalıtım hammaddeleri ve Kablo tesisimizde de 154 KV a kadar enerji kabloları üretilmektedir.

HFFR – XLPE – PVC - Özel Yalıtım Malzemeleri

Kullandığımız tüm yalıtım malzemeleri de yıllarca deneyimden geçirilmiş formüller kullanılarak, son teknoloji ile donatılmış full otomatik üretim hatlarında kendi bünyemizde üretilmektedir. Böylece farklı müşteri taleplerine çok hızlı cevap verebilmekte ve çok üst düzey bir kaliteyi sağlamaktayız.

İleri Teknoloji

Üretiminde ileri teknoloji kullanan firmamız aynı zamanda yetişmiş işgücü, bilgi birikimi ve verimliliği ile de ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş laboratuvarı ile üretilen ürünlerin performans kontrolleri yapılarak ; güvenli ve çok kaliteli ürenler nihai kullanım için müşterilerimize sunulmaktadır.

Misyonumuz

Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak; Enerji ve bilginin iletimi ve dağıtımı için kabloların doğru tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve satışında mükemmel bir hizmet ve en gelişmiş teknik çözümler aracılığıyla verimliliklerini artırmak temel hedefimizdir.

Vizyonumuz

Müşteri memnuniyetinde ilk sırada olmak, uluslararası kalite standartları çerçevesinde yenilikçi üretim anlayışı ile Türk kablo sektörünün dünyadaki güvenilir ve seçkin elçisi olmaktır.

İlkelerimiz

Yüksek kaliteli ürünleri, uluslararası platformda rekabet edebilecek bir fiyat düzeyi ile müşterilerine sunmak ve aynı zamanda bu ürünlerle ilgili kaliteli bir servis hizmeti vermektir.

Dünden Bugüne

Pamukkale Kablo; entegre kablo üretim tesisleri ile yarım asırdan fazla geçmişi, bilgi birikimi ve uzman kadrosu, yıllık 50.000 ton kablo üretim kapasitesi, sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ve 200 milyon USD’nin üzerindeki ihracat kapasitesi ile uluslararası kalite düzeyindeki ürünlerini dünya pazarlarına sunan önemli bir enerji kabloları üreticisidir.
Bakır filmaşin kendi tesislerimizde üretilmekte ve nihai iletken haline getirilmektedir. Bakır tesisimize katotlar halinde gelen bakırlar UPCAST yöntemi ile 1250-1300 derecelerde ergitilerek % 99,99 saflıkta bakır filmaşin haline getirilirler. En son üretim teknolojileri kullanılarak üretim yapılan tesisimizde her türlü çap ve kesitte inceltme ve büküm işlemi yapılmaktadır.
Kullandığımız PVC, XLPE, PE, Silikon seramik yalıtım malzemeleri de yıllarca deneyimden geçirilmiş formüller kullanılarak kendi bünyemizde full otomatik kapalı devre sistemde üretilmektedir. Aynı zamanda farklı standart ve müşteri taleplerini de kolaylıkla uyabilmekteyiz. Kalite kontrol departmanı tarafından tüm proses aşamaları detaylı şekilde kontrol edilerek, her mamülün hammadde ve proses süreçleri kayıt altına alınmaktadır.
Orta ve yüksek gerilim kabloları da ünlü CDCC (Dry Curing and Cooling) teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. Ağır işletme şartlarında ve mekanik zorlamaların yüksek olduğu yerlerde, yeraltında, güç merkezlerinde şalt tesislerinde şehir şebekelerinde kullanılan bu kablolar, yüksek teknolojiye sahip laboratuarlarımızdaki kontrollerinden sonra müşterilerimize sevk edilmektedir.
Uluslararası geçerliliği bulunan ürün sertifikalarına sahip, kalite yönetim sistemlerini kurmuş, çevreye duyarlı, insan değerini önde tutan regülasyonlara uygun bir üretim gerçekleştirmektedir. Tasarım, ürün geliştirme ve teknik çözümler konusunda müşterilerimiz ile tam bir uyum içerisinde çalışmakta ve iş birliği yapmaktayız.
Üretiminde ileri teknoloji kullanan firmamız aynı zamanda yetişmiş işgücü, bilgi birikimi ve verimliliği ile de ön plana çıkmaktadır. Farklı pazar ve müşteri taleplerine de hızlı uyum sağlayabilmemiz bizi diğer rakiplerimizden bir adım öne çıkarmaktadır. Teknik ekibimiz, müşterilerin farklı projelerdeki ihtiyaçlarına en uygun alternatifleri sunabilmekte ve en uygun tercihi yapmalarında yol gösterebilmektedir.

Üretim Tesislerimiz

team_087_01
Bakır Filmaşin

Kablonun en önemli ana hammaddesi olan bakır filmaşin bu tesisimizde üretilmektedir. Bu tesisimizde sırası ile anot döküm, elektroliz ile katot üretimi gerçekleşmektedir. Üretilen katotlar sürekli döküm hattında 8 mm² filmaşin (Cu-ETP Copper Rod) hâline gelmektedir. Ayrıca Upcast üretim teknolojisi ile de oksijen free filmaşin (Cu-OF Copper Rod) üretilebilmektedir.

team_087_01
Kompaund

Kullandığımız PVC, XLPE, PE, Silikon seramik yalıtım malzemeleri de yıllarca deneyimden geçirilmiş formüller kullanılarak kendi bünyemizde full otomatik kapalı devre sistemde üretilmektedir.

team_087_01
İletken

Bakır filmaşin kendi tesislerimizde üretilmekte ve nihai iletken haline getirilmektedir. Bakır tesisimize katotlar halinde gelen bakırlar UPCAST yöntemi ile 1250-1300 derecelerde ergitilerek % 99,99 saflıkta bakır filmaşin haline getirilirler.

team_087_01
Kablo

Kablo fabrikamızda birçok farklı sektörlere çok geniş bir ürün yelpazesini, ileri bir teknoloji ile üreterek sunmaktayız. Ürünlerimiz gelişmiş laboratuvarlarımızda, üretim evrelerinin her aşamasında test edilerek, kaliteli anlayışı en üst düzeyde tutularak müşterilerimize sunulmaktadır. Kaliteli ürünler, verimlilik ve müşteri taleplerine hızlı çözümler üretmek temel felsefemizdir.

Tümünü Gör

Ürün Sertifikaları

TSE, HAR, VDE, BASEC, CEBEC gibi uluslararası kalite belgeleri ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Yönetim Sistem Sertifikaları

ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001 gibi yönetim sistem belgeleri ile 4 kıtaya ihracat yapan firmamız kalite, çevre ve veri güvenliğinde uluslararası standartlara uygunluğunu teyit etmiştir.

CPR

Firmamızın tüm ürünleri, Sistem 1+ ve Sistem 3 için Yapı Malzemeleri Yönetmeliği CPR kapsamında belgelendirilmiş durumdadır.

Sektörlerimiz